HABERİ
PAYLAŞ
13
MART
2019
Nevşehir Kariyer Günü AHİKA’nın Katkılarıyla Gerçekleştirildi

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA) destekleriyle gerçekleştirilen “Nevşehir Kariyer Günü” 13 Mart 2019 Çarşamba günü Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Kariyer gününün açılışı Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı,  Nevşehir İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık Barata, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol, Nevşehir iş dünyasından firma temsilcilerinin ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kariyer günleri açılış toplantısında konuşan Nevşehir İş Kurumu İl Müdürü Arif Sıddık Barata, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Nevşehir Belediye Başkanı Atilla Seçen ve özel sektörden firma yetkilileri gençlere başarılı bir iş yaşamı ve kariyer planlamasının temellerini anlattılar.

Konuşmaların ardından “Nevşehir Kariyer Günü”ne katkıda bulunan özel sektör ve kamu kurumlarına birer plaket takdim edildi. Ahiler Kalkınma Ajansı adına plaketi Genel Sekreter Vekili Bekir Varol aldı.

Kariyer günü öğleden sonra ise ”Özgeçmiş hazırlama ve iş arama becerileri” başlıklı sunumun ardından Murat Yeşildere’nin “İş hayatında başarı hikayeleri” hakkındaki konuşması ile devam etti.