HABERİ
PAYLAŞ
28
MART
2019
AHİKA, Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Kapsamında Çalışmalarını Sürdürüyor

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) “Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği” (KÜSİ) kapsamında paydaş kurum temsilcilerinin katılımıyla firmaların sorun ve önerilerinin istişare edildiği izleme ziyaretlerini sürdürüyor.

İzleme ziyaretleri kapsamında son olarak; Niğde Vali Yardımcısı Cevat Uyanık, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi ve KÜSİ Niğde İl Temsilcisi Yusuf Toraman, Sanayi Teknoloji İl Müdürü Metin Bitim, İŞKUR İl Müdürü Ali Bingül, AHİKA Niğde Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Davut Yeşil ve AHİKA Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımlarıyla Niğde’deki tek tasarım merkezi olan NİĞMER Tarım Makinaları Üretim ve Satış İşletmesini ziyaret edildi.

Firma, ilk olarak makine sektörüne 2007 yılında Özaslan Makine olarak başlamış, 2011 yılında NİĞSAC Yalıtım Ltd. Şti. kurmuştur. Bölge ihtiyaçlarını göz önüne alarak, 2016 yılında NİĞMER Tarım Makinaları İmalatı ve Yedek Parçaları fabrikasını kurmuştur. Firma, tasarım merkezinde patentini alarak ürettiği ürünleri yurtiçi pazar dışında Ortadoğu ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere Sırbistan ve Moldova gibi AB ülkelerine de ihraç ediyor.