HABERİ
PAYLAŞ
30
NİSAN
2019
8. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi Niğde'de Düzenlendi

Ajansımızın da destek olduğu 8. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde Yenilenebilir Enerji Tedarik Zinciri temasıyla düzenlendi.

Kongreye Niğde Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İlyas Gökhan, Lojistik Derneği (LODER) Başkanı Prof. Dr. Mehmet Tanyaş, Koordinatör Davut Yeşil ve Uzman Serhat Taşdemir ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katılım sağladı.

Kongre “Türkiye Lojistik Master Planı ve Niğde Lojistik Durum” konulu panel ile başladı. Prof. Dr. Mehmet Tanyaş’ın başkanlık ettiği panele, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Demiryolu Düzenleme Genel Müdürü Bilgin Bekem, MCE Bilişim Genel Müdürü Berkant Güzelküçük, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Umut Tuzkaya, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Bülbül, NİĞTAŞ Yurtdışı Satış ve Pazarlama Direktör Yardımcısı Mustafa Oğuzhan Mete, MERTAŞ Mikronize Kalsit Satış ve Pazarlama Müdürü Aydın Erzeren, MİKRON’S Mikronize Genel Müdürü Tayfun Tümer, Aykal Madencilik Fabrika Müdürü Ahmet Dağlıoğlu ve NİDAŞ Madencilikten Bilgehan Okay katıldı.

Kongrenin ilk gününde ayrıca Yenilenebilir Enerji Tedarik Zinciri Paneli, Yenilenebilir Enerji Tedarik Zinciri 1, Yeşil Tedarik Zinciri Yönetimi, Lojistik Bilgi Sistemi, Lojistik Modelleme konulu bilimsel oturumlar gerçekleştirildi. Panellerin ardından, Gümüşler Manastırı ve Andaval Kilisesini de içinde barından Niğde Şehir Turu gerçekleştirildi.

Kongrenin 2. günü; eğitim oturumları, lojistik eğitim standartları paneli, yenilenebilir enerji tedarik zinciri, taşımacılık sistemleri, araç rotalama, lojistik ve tedarik zinciri ile ilgili diğer konular, tedarikçi seçimi, lojistikte yenilikçilik ve işbirliği, lojistik ve tedarik zinciri, sektörel uygulamaları, dış kaynak kullanımı ve e-ticaret, dış ticaret ve gümrük, akıllı lojistik, lojistik sektöründe performans yönetimi adlı oturumlar ile devam etti.

Kongre Değerlendirme ve Bölüm Başkanları Toplantısı’nın ardından son bulan kongre programı, 27 Nisan 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen Kapadokya gezisi ile tamamlandı.