HABERİ
PAYLAŞ
06
KASIM
2014
Afrikalı Tur Operatörleri Kapadokya’yı Gezdi

THY tarafından düzenlenen ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleşen Fam Trip Kapadokya etkinliği 3 - 5 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

3 Kasım 2014 Pazartesi günü Nevşehir’e gelen Ganalı turizm acente temsilcilerinden oluşan 15 kişilik grubun, Mustafa Paşa, Kaymaklı Yeraltı Şehri ve Güvercinlik Vadisi gezisi ile başlayan Kapadokya turu, Salı günü Devrent Vadisi, Zelve Açık Hava Müzesi ve Paşabağ gezisi ile sürdü. Grup daha sonra Göreme Açık Hava Müzesi’ne geçerek kaya kiliseleri ve içlerindeki tarihi ve kültürel derinliği bugüne taşıyan eşsiz freskleri görme imkanı buldu. Salı akşamı ise Ahiler Kalkınma Ajansı Tanıtım ve Halkla İlişkiler Birimi Başkanı Melike Aygün Çakıroğlu ve Birim Uzmanı Saliha Zeynep Tekdemir, Ganalı turizmcilerle gerçekleştirdikleri toplantıda, Ajans ve Bölge ile ilgili bilgiler vererek, Afrika’da turizm potansiyeli, kültürel değerler, iki ülke arası turizmin geliştirilmesi gibi konularda bilgi aldı.

Ganalı grubun Çarşamba günü programı Soğanlı Vadisi, Taşkın Paşa Medresesi, Mustafa Paşa ve Kızılçukur ziyaretleri ile sona erdi.