HABERİ
PAYLAŞ
08
HAZİRAN
2016
Demirci Kadın Sığınma Evi ve Eğitim Merkezinin Açılışı Yapıldı

Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından 2015 Sosyal Kalkınma Mali Destek programı kapsamında desteklenen  ve Gülağaç Halk Eğitim Merkezi tarafından yürütülen “Demirci Kadın Sığınma ve Eğitim Merkezi” projesi kapsamında kurulan Kadın Sığınma Evi ve Eğitim Merkezinin açılışı  2 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

Gülağaç İlçesi Demirci beldesinde açılışı yapılan Kadın Sığınma ve Eğitim Merkezinde kadınların yararlanabileceği 1 yatak odası, 2 oturma odası, 1 mutfak, 1 banyo, 1 spor odası, 1 ders çalışma odası  ve kadınların tekstil ürünleri üretimi konusunda eğitim alabileceği ve üretime katılarak aile bütçesine katkı sağlayabileceği ekipman ve malzemelerin yer aldığı uygulama salonu bulunuyor.

Açılıştan sonra yine aynı proje kapsamında  Erken Evlilik ve Madde Bağımlılığı konusunda seminer düzenlendi. Gülağaç kaymakamı Mehmet Fatih KOCA’nın da katılımları ile düzenlenen seminerde yetkililer ve katılımcılara zararlı madde ( uyuşturucu ) kullanımının zararları ile erken evliliklerin olası olumsuz sonuçları konusunda bilgi verildi. Daha sonra projede katkı sağlayan ve emeği geçenlere Kaymakam Mehmet Fatih KOCA tarafından plaket verildi.