HABERİ
PAYLAŞ
26
EKİM
2018
Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “3D Robokod Sınıfım” Projesi Hibe Almaya Hak Kazandı.

Gülşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Ahiler Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Sosyal Mali Destek Programı kapsamında “3D Robokod Sınıfım” isimli proje ile 373.066,46 ₺ hibe desteği almaya hak kazandı. 12 ay sürecek olan projenin 2019 yılı Ağustos ayında tamamlanması planlanmaktadır.

“3D Robokod Sınıfım” projesi kapsamında Nevşehir Gülşehir İlçesine bağlı Karacaşar İlk Öğretim Okulu, Tomurcuk Anaokulu, Abuşağı İlköğretim Okulu, Karavezir İlkokulu, Tuzköy İlköğretim Okulu, Terlemez İlköğretim Okulu ve Alparslan Ortaokulunda 3d Robokod Teknoloji Sınıfları kurulması planlanmaktadır. Proje kapsamında sürdürülebilir bir sosyal kalkınma için okul öncesi dönemden başlayarak öğrencilerin yazılım ve kodlama ile tanışması, üreten, yansıtıcı, eleştirel ve analitik düşünebilen bireyler yetiştirilmesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanarak hizmet kalitesinin artırılması, dezavantajlı/kırılgan grupların sosyal sermayesinin artırılması ve toplumsal problemlerle mücadele yollarının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Bu proje kapsamında Gülşehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 7 okulda eğitim gören 1485 öğrenci ve bu öğrencilerin '3D ROBOKOD SINIFIM' ile eğitilmesini sağlayacak olan 101 öğretmen ve idareciye ulaşılması planlanmaktadır.

Ajansımız İzleme Değerlendirme Birimi tarafından 25.09.2018 tarihinde “3D Robokod Sınıfım” projesi için ilk izleme ziyareti gerçekleştirilmiş olup, yararlanıcıya gerekli dokümanlar verilip, proje uygulama süreci hakkında bilgilendirme yapılmıştır.