HABERİ
PAYLAŞ
09
OCAK
2018
“Her Yer Okul, Her Yer Eğitim” Projesi Çerçevesinde Eğitim Verildi

Ahiler Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı ortaokullarda öğretmenlik yapan 30 fen bilgisi öğretmenine “Her Yer Okul, Her Yer Eğitim” projesi çerçevesinde 02-06 Ocak tarihlerinde AHİKA Merkez Hizmet Binası Eğitim Salonu’nda 5 günlük eğitim verildi. Eğitim sonunda eğitime katılan öğretmenlere katılım sertifikası takdim edildi.

Bu proje ile dezavantajlı bölgelerdeki ortaokullarda görev yapan Fen Bilimleri öğretmenlerinin, Fen Bilimleri uygulamalarına yönelik olarak okul dışı öğrenme ortamları ve yenilikçi öğretim yöntemleri ve metotlarını öğrenmeleri ve uygulamaları gibi konularda beceri sağlamaları amaçlanıyor.

Bu eğitimle Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü eğitime katılan öğretmenlerin edindiği deneyim ve bilgi birikimi sayesinde hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında çalışmalar yaparak ildeki toplam 171 fen bilgisi öğretmenin de bu uygulama ve yöntemleri öğrenmesini sağlayarak yaklaşık 17.000 ortaokul öğrencisinin fen bilimleri konularını kolay bir şekilde öğrenmelerini ve benimsemeleri hedefleniyor.