English

“Kırıkkale Silah İhtisas OSB Firma Kurulumu İçin Yatırım Fizibilitesi” Projesi Faaliyetleri Devam Ediyor 14.01.2019 10/55

“Kırıkkale Silah İhtisas OSB Firma Kurulumu İçin Yatırım Fizibilitesi” Projesi Faaliyetleri Devam Ediyor

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından “2018 Yılı Fizibilite Desteği Mali Destek Programı” kapsamında “Kırıkkale Silah İhtisas OSB Firma Kurulumu İçin Yatırım Fizibilitesi” isimli proje çalışmaları devam ediyor.

“Kırıkkale Silah İhtisas OSB Firma Kurulumu İçin Yatırım Fizibilitesi” projesi kapsamında Kırıkkale Yahşihan İlçesi’ne bağlı Kırıkkale Silah İhtisas OSB içerisine Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde Kırıkkale ilinde savunma sanayinin gelişimini teşvik edecek örnek bir firma oluşturulması ile ilgili fizibilite raporu hazırlanacaktır. Hazırlanan fizibilite ile TR71 Bölgesi içinde, özellikle Kırıkkale ilinin sosyo-ekonomik kalkınma ve büyümesi, rekabet gücünün artırılması, bölgede öne çıkan savunma sanayi sektörünün geliştirilmesi, Kırıkkale ilinde Savunma Sanayinin markalaşması ile kümelenme çalışmalarına katkı sağlanması ve diğer yatırımlara örnek teşkil edilmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında yürütülen çalışmalarda son olarak, AHİKA İzleme Değerlendirme Birimi tarafından 11.01.2019 tarihinde “Kırıkkale Silah İhtisas OSB Firma Kurulumu İçin Yatırım Fizibilitesi” projesi için düzenli izleme ziyareti gerçekleştirildi.  Kırıkkale Ticaret Sanayi Odası yetkileri, Kırıkkale Üniversitesi'nden danışman personeller, Yüklenici firma yetkilileri ve AHİKA İzleme Değerlendirme Biriminin katılımı ile Fizibilite Raporu hazırlanması ile ilgili başlangıç toplantısı yapıldı. Toplantıda yüklenicinin Fizibilite Raporunda yönelebileceği sektörler, anket soruları, Kırıkkale ilinde Savunma Sanayi üzerine çalışan özel ve kamu çalışanları ile bir Savunma Sanayi Çalıştayı yapılması ve Yüklenicinin izleyeceği iş programı üzerinde çalışmalar yapıldı.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz