HABERİ
PAYLAŞ
25
HAZİRAN
2018
Kore Dünya Seyahat Fuarı Ahiler Kalkınma Ajansı’nın Katılımıyla Gerçekleştirildi

Güney Kore’nin başkenti Seul’da Kore Dünya Seyahat Fuarı’nda (KOTFA) açılan Türkiye standı Güney Korelilerin ilgi odağı oldu.

Seul Coex Fuar Merkezi’nde 14-17 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenen Kore Dünya Seyahat Fuarı’nda Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığınca “Turkey Home” standında temsil edilirken AHİKA tarafından Kapadokya Bölgesi’nin tanıtımı gerçekleştirildi.

Türkiye’nin tarihi ve turistik mekanlarıyla birlikte AHİKA tarafından temsil edilen Kapadokya Bölgesi’ne ait tanıtım materyalleri ve görsellerin de dağıtıldığı stant ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü ve KOTFA Fuar idaresi tarafından “En İyi Turizm Tanıtım Ödülü” ne layık görüldü.  

Fuarın ilk gününde AHİKA standını Türkiye Cumhuriyeti Seul Büyükelçisi Sayın Ersin Erçin ziyaret etti. Fuarın devam eden günlerinde ise Kapadokya’nın tanıtımı ve işbirlikleri geliştirmek adına seyahat acenteleri ve medya kuruluşları ile ikili görüşmeler yapıldı.

Fuar süresi boyunca Büyükelçilik ve fuar idaresi tarafından düzenlenen resepsiyonlar AHİKA’nın da katılımıyla gerçekleştirildi.