HABERİ
PAYLAŞ
19
NİSAN
2018
Nevşehir’de Genç Kadın Çiftçilere Yönelik Girişimcilik Eğitimleri Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kırsalda kadın girişimciliğin özendirilmesi, desteklenmesi ve yatırım imkanlarının geliştirilmesi, uygulanabilecek girişimci kadın çiftçi projelerinin hayata geçirilmesi ile kırsalda kadın girişimciliğinin arttırılması amacıyla 2015 yılında “kadın çiftçiler yayım projesi”  Kapsamında “Tarımda Kadın Girişimciliğin Güçlendirilmesi Programı” başlatıldı. Bu program 2018 yılında seçilmiş 29 ilde “Tarımda Genç Girişimci Kadınlar Güçleniyor” ile kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan genç kadınlara yönelik gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda; İŞKUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ve KOSGEB arasındaki protokol ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın katkılarıyla Nevşehir’de gerçekleştirilmesi planlanan,  “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” 16.04.2018 tarihinde başladı.

Nevşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nde, AHİKA İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Birim Başkanı Hatice Arslan tarafından verilen ve 4 gün sürecek eğitimlerin ikincisi; 24 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.