English

Sanatsal Farkındalığı Arttırmak İçin Eğitim ve Danışmanlık Faaliyetleri Projesi Başladı 07.02.2019 17/08

Sanatsal Farkındalığı Arttırmak İçin Eğitim ve Danışmanlık Faaliyetleri Projesi Başladı

Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Ahiler Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında “Niğde’de Sanatsal Farkındalığı Arttırmak İçin Eğitim ve Danışmanlık Faaliyetleri”  isimli proje ile teknik destek almaya hak kazandı.

Proje ile sanatın önemli bir kolu olan resim dalında Niğde ilinde proje ortağı olan Türkiye Sakatlar Derneği Niğde Şubesi üyeleri arasından seçilecek 08-22 arası yaş grubu dezavantajlı gençlere kurs verilecek. Bu kapsamda resim sanatına genel bakış, özgün ve kopya resim, resim malzemeleri ve kullanım teknikleri, yaratıcılık üzerine uygulamalı çalışma, yağlıboya resim uygulamalı çalışma, boya ve fırçanın pratikte kullanımı üst başlıkları altında verilecek olan kurs 10 gün sürecek. Resim kursu sonucunda ortaya çıkan eserler 2 gün boyunca Ermeni Kilisesi’nde halka açık olarak sergilenecek.

Ayrıca sanatsal farkındalığı arttırmak için bu bağlamda Niğde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü personeline 5 günlük danışmanlık eğitimi verilecek. Bu eğitimin kapsamı ise; sanata genel bakış, resim galerisi tefrişatı, resim sergisinin olmazsa olmazları, sorumluluk ve kamuoyunu bilgilendirme üst başlıklarında danışmanlık eğitimi olarak belirlendi. Eğitim faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından bu sonuçların derlendiği bir danışmanlık raporu ile yapılan çalışmalar ve sonuçları kamuoyu ile paylaşılacaktır.

AHİKA İzleme Değerlendirme Birimi tarafından ise, 30.01.2019 tarihinde proje için izleme ziyareti gerçekleştirildi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz