English

STEM Eğitici Eğitimi Teknik Destek Projesi Başladı 15.02.2019 16/06

STEM Eğitici Eğitimi Teknik Destek Projesi Başladı

Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Ahiler Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan “STEM Eğitici Eğitimi” isimli proje faaliyetleri izleme ziyareti ile devam etti.

STEM eğitimi; Bilim (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Mathematics) kelimelerinin İngilizce baş harflerinin kısaltmaları ile ortaya çıkmıştır. STEM eğitiminin amacı, disiplinler arasındaki ayrımı ortadan kaldırmak, tam entegrasyonu sağlamak ve anaokulundan üniversiteye kadar verilecek bu eğitim yaklaşımıyla sorgulayan, araştıran, üreten ve yeni buluşlar yapabilen bir nesil yetiştirmektedir. STEM eğitimi ilköğretim ve ortaöğretim okullarında öğrenim gören meraklı, sorgulama becerilerine sahip, yetenekli öğrencilerin üniversite eğitimleri için Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarına yönlendirilmesini ve teşvik edilmesini de amaçlamaktadır.

“STEM Eğitici Eğitimi” Teknik destek projesi ile Niğde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce belirlen İl genelindeki 25 öğretmene STEM Eğitim Yaklaşımı, 5E ve 7E öğrenme modeli, Robotik, Kodlama, Proje tabanlı öğrenme yöntemi eğitimleri verilecektir.

AHİKA İzleme Değerlendirme Birimi tarafından ise proje faaliyetleri kapsamında 15.02.2019 tarihinde izleme ziyareti gerçekleştirildi.

Habere Ait Diğer Fotoğraflar

Tüm Haberler
Yorumlar
Yorum Yaz