DUYURUYU
PAYLAŞ
31
OCAK
2020
ECSEL 2020 Bilgi Günü 18 Şubat'ta Boğaziçi Üniversitesi'nde Düzenlenecek

ECSEL Ortak Girişimi 2020 yılı çağrısı 5 Şubat 2020 tarihinde açılacaktır. Uluslararası başvuru sürecinde, ECSEL projelerinde Türkiye’den de kurum ve kuruluşlar yer alabiliyor. Türkiye ulusal paydaşları için çağrıyı toplam 5 Milyon Avro bütçeyle destekliyor. Çağrıya yönelik olarak ECSEL Bilgi günü etkinliği 18 Şubat 2020 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi/ İstanbul'da düzenlenecektir. Etkinlik, Elektronik Bileşenler ve Sistemler alanında faaliyet gösteren uzmanları bir araya toplayarak, ECSEL çağrılarında proje fikrine sahip olan veya bir proje konsorsiyumuna katılmakla ilgilenen tüm kuruluşlara açıktır. ECSEL 2020 yılı  çağrısı hakkında bilgi sahibi olmak, çağrılara yönelik yeni ortaklıklar oluşturmak ve iletişim ağını genişletmek için etkinliğin faydalı bir platform olacağı değerlendiriliyor.

 

Etkinlik taslak programı için lütfen tıklayınız.

 

Etkinliğe katılım için kayıt yaptırılması zorunludur, etkinliğe kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

 

Etkinliğe katılım sağlayacak Avrupa’lı paydaşlarla yüz yüze görüşme fırsatı sağlanacaktır, ikili görüşme randevularınızı etkinlik kayıt sayfasından talep etmeniz gerekmektedir. Görüşme talepleriniz değerlendirilmesi için, proje fikri ve kurum tanıtımı kısımlarının eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

 

Notlar:

ECSEL çağrısına başvuru ve değerlendirme iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek. Uluslararası proje önerileri bağımsız uluslararası bilimsel değerlendirme panelleri vasıtasıyla değerlendirelecek. Format, konu, kapsam, bilimsel içerik ve ulusal başvuru koşulları açısından yeterli bulunan projelerin yürütücülerinden ikinci aşama başvuruları (full-proposal) istenecek.

 

Proje önerilerinde yer alan her araştırma ekibi, Avrupa Komisyonu ve kendi ülkesindeki çağrı metninde belirtilen fonlayıcı kurum tarafından ve ilgili kurumun yerel mevzuat ve esaslarına göre desteklenecek. Ulusal destek başvuruları şu şekilde gerçekleşecek:

 

Konsorsiyuma Türkiye’den dahil olan Üniversite/Araştırma Merkezleri/Sanayi Kuruluşları ve KOBİ’ler; TÜBİTAK tarafından 1071- Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Artırılmasına Yönelik Destek Programı” kurallarına uygun şekilde desteklenecek. ECSEL 2020 ulusal çağrı kuralları çok yakında sayfamızdan duyurulacaktır.

 

Çağrı ile ilgili daha detaylı bilgilerin yer aldığı dokümanlara ulaşmak için lütfen https://www.ecsel.eu/calls/calls-2020 adresini ziyaret ediniz. ECSEL 2020 çağrı konu başlıkları çağrı web sayfasında, ECS-SRA 2020 (Strategic Research Agenda) dokumanı içerisinde yayınlanacaktır.

 

İRTİBAT NOKTALARI:

Avrupa Birliği Çerçeve Programları:

Ezgi BENER:

Telefon: 0312 298 1785

Utku ÇETİN:

Telefon: 0312 298 1775

E-Posta:ncpict@tubitak.gov.tr