DUYURUYU
PAYLAŞ
01
HAZİRAN
2020
Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi Projesi

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Sayın Çetin Ali Dönmez himayelerinde, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Sayın Büyükelçi Christian Berger ve ICMPD Genel Müdürü Sayın Michael Spindelegger katılımları ile gerçekleşecek olan “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi Projesi” dijital açılış toplantısı gerçekleştirilecektir.

 

“Sürdürülebilir Sosyo-ekonomik Entegrasyonun Sağlanması için Girişimcilik Kapasitesinin Geliştirilmesi Projesi” T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Uluslararası Göç Politikaları Merkezi ile birlikte geliştirilmiş ve AB’nin Türkiye’deki Mülteciler için Mali Yardım Programı (FRIT II) kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından 26,4 milyon Avro bütçe ile desteklenmesine karar verilmiştir.

 

Projenin genel amacı, girişimcilik potansiyeli taşıyan vatandaşlarımızın ve geçici koruma statüsündeki Suriyelilerin istihdam ve geçim imkânlarının artırılması yoluyla ülkemize sosyoekonomik uyumlarının güçlendirilmesidir. Proje; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Bursa, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kayseri ve Hatay illerinde uygulanacaktır.

 

Projenin Dijital Lansman Etkinliği Bakan Yardımcımız Sayın Çetin Ali DÖNMEZ’in katılımlarıyla, 3 Haziran Çarşamba günü 16:30-18:30 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Davetiyeler davetlilerin e-posta adreslerine gönderilecek, kayıt yapan davetlilere etkinliğe katılım için zoom linki gönderilecektir. Etkinlik esnasında 3 dilde tercüme (İngilizce, Türkçe ve Arapça) sağlanacak ve soru alınmayacaktır.

 

Bölgemizden etkinliğe katılmak isteyen kişiler aşağıdaki linkten kayıt yaptırabilirler. Etkinlik programının yer aldığı davetiye ektedir. 

 

KayıtLinki: 

https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_F23issBCR6mCSP1qCLd-Lg