HABERİ
PAYLAŞ
26
EYLÜL
2019
AHİKA Bursalı Sanayicilere Niğde’nin Yatırım Ortamı ve Teşvikler Hakkında Bilgi Verdi

25 Eylül 2019 Salı günü Niğde Valiliği ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda “Bursa Sanayiciler Buluşması” etkinliği düzenlendi. Bursa’daki temaslara AHİKA Yönetim Kurulu Üyesi ve  Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, AK Parti Niğde Milletvekilleri Selim Gültekin ve Yavuz Ergun, AHİKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, AHİKA Yönetim Kurulu Üyesi ve Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur ve BTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda Niğdeli ve Bursalı işadamı katıldı. Konuşmaların ardından AHİKA Niğde Yatırım Destek Ofisi’nde görevli Uzman Serhat Taşdemir tarafından Niğde’nin yatırım imkanları ve devlet desteklerine ilişkin bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

 

Daha sonra ise BTSO ve NİTSO arasında işbirliği protokolü yapıldı. Protokolü, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve NİTSO Başkanı Şevket Katırcıoğlu imzaladı. 

 

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nda İş Adamları ile buluşan Niğde heyetine başkanlık eden Vali Yılmaz Şimşek, Niğde’ye yatırım imkânları ile ilgili tanıtım toplantısında iş adamlarına seslenerek onları Niğde’ye yatırım yapmaya davet etti. BTSO hizmet binası meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Vali Yılmaz Şimşek, “ Niğde’nin gerek coğrafi konumu ve ekonomik durumu, gerekse kalifiye işgücü nedeni ile yatırımcılar için oldukça cazip bir ildir. Bu nedenle sizleri Niğde’ye yatırım yapmaya davet ediyoruz. “ dedi.”