HABERİ
PAYLAŞ
17
ŞUBAT
2020
“Eğitimde Gelecek Eğitim 4.0 ” Projesi Kapsamında Robotik Kodlama Atölyesinin Açılışı Gerçekleştirildi

Ahiler Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında  desteklenen ve Nevşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Eğitimde Gelecek Eğitim 4.0 isimli proje kapsamında robotik kodlama atölyesinin açılışı gerçekleştirildi.

 

Açılış törenine Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Murat DEMİR, Ahiler Kalkınma Ajansı uzmanları ile okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Ahiler Kalkınma Ajansının desteği ile  Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezinde kurulan robotik kodlama atölyesi ile eğitim altyapısının güçlendirilmesi ve eğitim kalitesinin artırılması hedeflenmektedir. Kurulan atölye ile kurumda eğitim gören üstün yetenekli öğrencilerin teknoloji eğitimi konusunda eksik bilgilerinin tamamlanmasına katkı sağlanacaktır.    

 

214.264,13 TL Ahiler Kalkınma Ajansı desteği ile gerçekleştirilen proje kapsamında, atölyenin eğitime elverişli hale getirilmesi sağlanmış ayrıca öğrencilerin kullanabilmeleri için Lego setleri, 3D yazıcı, 3D Tarayıcı ve bilgisayarlar  ile kodlama atölyesine gerekli ekipmanların temini sağlanmıştır. Alınan ekipmanlar ile teorik olarak verilen bilgilerin uygulamaya dökülmesi, robotik kodlama ile tanışan öğrencilerin kodlamaya ilgilerinin artması ve bu sayede özgün projeler üretmeye başlamaları hedeflenmektedir.