HABERİ
PAYLAŞ
06
EYLÜL
2019
Geleceğe İz Bırakanlar Projesi Ziyareti

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) 2018 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Geleceğe İz Bırakanlar Projesi ziyareti gerçekleştirildi.

 

Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirilen ziyarette Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir’le gerçekleştirilen projenin sağladığı katkı ve yeni proje fikirleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Proje kapsamında Ürgüp İlçesi’nde eğitim gören öğrencilerin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda beceri ve kabiliyetlerini geliştirerek onları hayata hazırlamak ve topluma katkıda bulunacakları birer meslek sahibi olmalarını sağlamak amacıyla proje kapsamında Ürgüp Halk Eğitim Merkezi, Özdemir Baykal Halk Eğitim Merkezi,  Ürgüp Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ayhan Ertürk İlkokulu, Ali Baran Ortaokulu’nda Robotik Kodlama Atölyesi, Müzik, Resim ve Spor Eğitimi sınıfları oluşturuldu. Yeni kurulan bu eğitim sınıflarında şimdiye kadar düzenlenen kurslarda 240 öğrenciye eğitim verildi. İlçede eğitim gören çocukların bilim, sanat ve spor alanlarında sürdürülebilir gelişimlerine önemli ölçüde katkı sağlayan proje kapsamında oluşturulan sınıflarda yeni açılacak olan kurslarla bu eğitimlerin hızla devam etmesi hedefleniyor.