HABERİ
PAYLAŞ
18
EKİM
2019
Genel Müdürümüz Sayın Barış YENİÇERİ Kırıkkale’de

VII. Uluslararası KOP Bölgesel Kalkınma Sempozyumunun açılış töreni ile Kırıkkale programına başlayan Sayın Genel Müdürümüz, açılış konuşmasında “Ülkemizde en çok ihtiyaç duyduğumuz konuların başında birlikte çalışma kültürü gelmektedir. Güçlü bir Türkiye için üniversitelerimiz, kamu kurumlarımız, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörün birlikte çalışması gerekmektedir. Daha kalkınmış, daha yaşanılır, refah düzeyi daha yüksek bir Türkiye’nin ancak tüm tarafların birlikte çalışması ve hareket etmesi ile mümkün olduğuna inanıyoruz. Bölge üniversitelerimizin bir araya gelmesi, ortak çalışmalar yapmaları ve en önemlisi birbirleriyle diyaloğu artırmaları bölgenin kalkınması için dinamik bir süreç yaşandığının göstergesidir. Bölgenin sorunlarının masaya yatırıldığı, çözümlerin arandığı, yurt içinden ve yurt dışından bilim insanlarının bir araya getirilerek fikir alışverişinde bulunulduğu bu sempozyumların kamu-üniversite-sanayi işbirliği ve üniversite-şehir bütünleşmesini ileri düzeye taşıdığına inanıyorum” dedi.

 

Sempozyumun açılış töreninden sonra, güdümlü proje desteği kapsamında Ajansımızca finanse edilen “Akredite Biyouyumluluk, Çevre ve Yakıt Analizi Laboratuvarı” incelendi. Proje koordinatörü Prof.Dr. Siyami KARAHAN tarafından karşılanan Sayın Genel Müdürümüz, Kırıkkale Üniversitesinin yürüttüğü projenin özellikle medikal sektöründe ihtiyaç duyulan bir çok testi akredite şartlarda yapması ve elde ettiği gelir ile hem araştırmalara hem de yeni yatırımlara imkan tanımasını memnuniyetle karşıladığını belirtti ve kalkınmanın sağlanması yönünde lider aktörler olarak ön plana çıkan kalkınma ajanslarının bu proje ile il,bölge ve ülkemiz için önemli bir çalışmaya imza attığını ifade etti.

 

Daha sonra, Yahşihan Kaymakamı Sayın Fatih YILMAZ ile birlikte yine Ajansımızca desteklenen “Aramızda Engel Yok” isimli projede gelinen aşama yerinde görüldü. Kırıkkale Valimiz Sayın Yunus SEZER’in Oba Köy adı ile hayata geçirmeyi planladığı projesi için sağlanabilecek destekler hakkında bilgi alan Genel Müdürümüz, Kırıkkale Valiliğinde yer alan Yatırım Destek Ofisimize konuk olarak planlanan ve devam eden faaliyetleri değerlendirdi.

 

Madde bağımlısı gençlerimizin tedavilerinden sonra sosyo-ekonomik hayata entegrasyonlarını kolaylaştırmak üzere Ajansımızın desteği ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Asıl Olan Hayattır Hayatta Boşluk Kabul Etmez” projesi kapsamında gençler ve proje ekibi ile bir araya gelen Sayın Genel Müdürümüz, bu proje ile ortaya koyulan başarılı yöntemin ülke genelinde örnek alınması nedeniyle memnuniyetini ifade ederek emeği geçenlere teşekkür etti.