HABERİ
PAYLAŞ
29
TEMMUZ
2019
“Kalkınma Yerelden Başlar” Projesi Niğde Gümüşler Kasabası’nda Başladı

Ahiler Kalkınma Ajansı Niğde Yatırım Destek Ofisi tarafından uygulanmaya başlayan “Kalkınma Yerelden Başlar” Projesi, Gümüşler Kasabası Odak Grup Toplantısı ile başladı. Ajans personeli, Muhtar ve kamu kurum temsilcilerinin katıldığı toplantıda kasabanın ihtiyaçları ve çözüm önerileri üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Proje kapsamında Niğde İlinde belirlenecek ilçe, kasaba ve yerleşim alanlarında gerçekleştirilecek Odak Grup Toplantıları ile ihtiyaç ve sorunlar bölge sakinleri tarafından tespit edilecek, sorunların çözüm önerileri belirlenecek ve son olarak bütçe ve faaliyetleri içeren Proje Tanımlama Dokümanı oluşturulacaktır.

Toplantılar ilçe merkezlerinde Kaymakam, belediye başkanları ve muhtarların katılımı ile belde ve köylerde ise belediye başkanı veya muhtarın başkanlığında halkın sevdiği, saydığı önder kişilerle yapılacaktır

Toplantılar Ajans personelinin kolaylaştırıcılığında SWOT Tekniği kullanılarak yapılacaktır. Her toplantı sonra belirlenen 3 sorun alanında bütçe ve faaliyetleri içeren Proje Tanımlama Dokümanı oluşturulacaktır.