HABERİ
PAYLAŞ
21
HAZİRAN
2019
Marka Kent Niğde Çalıştayı Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek Başkanlığında Yapıldı

Niğde’nin orta ve uzun vadede geleceğini güvence altına almak; ülkede ve dünyada tanınırlığını artırmak üzere Ajansımızın maddi desteği ile 4 Nisan 2018 tarihinde hayata geçirilen “Marka Kent Niğde” projesinin çalıştayı Niğde Valisi ve AHİKA Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirildi.

Sayın Yılmaz Şimşek başkanlığında gerçekleştirilen Marka Kent Niğde Projesi çalıştayına, Niğde Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit, Vali Yardımcısı Cemil Kılınç, Niğde Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlyas Gökhan, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Isparta Eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Gönaydın, Altındağ Eski Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Turist Rehberleri Birliği Başkanı Suat Tural, NİTSO Başkanı Şevket Katırcıoğlu, NESOB Başkanı Alim Yeşil, Ajansımız Uzmanları ile Akademisyenler ve farklı illerden gelen işadamları katıldı.

Niğde Valiliği ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi işbirliğinde koordine edilen ve Ahiler Kalkınma Ajansı tarafından finansal destek sağlanan Marka Kent Niğde projesi çalıştayının açılışında Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek, ilimizim tarihi ve kültürel dokusu ile değerlerini tanıtan bir sunum yaptı.

Niğde Valisi Sayın Yılmaz Şimşek’in gerçekleştirdiği sunum ardından yine il merkezinde kentleşmedeki mevcut durumu ve ileride yapılması planlanan hedefler, Niğde Belediyesi Başkan Yardımcısı Mustafa Yiğit’in sunumu ile katılımcılara anlatıldı.

İlimizin ekonomik görümünün Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şevket Katırcıoğlu tarafından anlatıldığı çalıştayda yine Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nevzat Topal Niğde’nin tarihini anlattı.

Isparta Eski Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ve Altındağ Eski Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin kentlerin markalaşması konusunda çizdikleri yol haritalarını ve tecrübelerini paylaştıkları toplantıda, katılımcılardan ilimiz Niğde’de hakkındaki görüşleri alındı.

4 oturumdan oluşan çalıştayın ikinci oturumunda proje ekibi tarafından saha araştırmalarının sonuçları paylaşılırken; ilimizin marka haline gelmesi konusundaki belirlenen yol haritası katılımcılara sunuldu.

Tamamlanan çalıştayın ardından Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde saat 20:00’de sunum, film gösterimi ve mini konserin yer aldığı kapanış programı gerçekleştirildi.