HABERİ
PAYLAŞ
01
KASIM
2019
Nevşehir’de Aile Şirketleri Konuşuldu

Ahiler Kalkınma Ajansı ile TOBB Nevşehir Genç Girişimciler Kurulunun birlikte düzenlediği “Yeni Nesil Patronlar – Ailede Birlik İşletmede Sürdürülebilirlik” konulu panel Nevşehir’de gerçekleştirildi.

 

Panel, TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Osman Vergiveren, Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Bekir Varol, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Arif Parmaksız ve Nevşehir Valisi İlhami AKTAŞ tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başladı.  Ardından moderatörlüğünü Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Güler Manisalı DARMAN gerçekleştirdiği panele geçildi.

 

Aile şirketlerinde sürdürülebilirlik, kurumsallaşma ve gelecek nesillere yönetim devri gibi hususların ele alındığı panelde Ankara firması Faf Vana A.Ş. ile Gaziantep firması Ansa A.Ş.’den yetkililer yaşadıkları tecrübeleri panel katılımcılarına aktardılar ve Aile – Şirket Anayasalarının oluşturularak şirketlerde kurumsallaşmanın sağlanmasının şirketlerimiz açısından önemine değindiler.