HABERİ
PAYLAŞ
16
EKİM
2020
Yaratıcı Şehirler Ortak Faaliyet Geliştirme Toplantısı Yapıldı

UNESCO Müzik Şehirleri Kırşehir ve Almanya’dan Hannover şehri ile Tasarım Şehri İstanbul’un paydaşları sanatın birleştirici gücü ile kültürel işbirliği içinde ortak faaliyetler gerçekleştirilmesi için görüş alışverişinde bulundu Ahiler Kalkınma Ajansı’nın (AHİKA) gerekli bağlantıların kurulması ve proje fikirleri geliştirmesi noktasında destek verdiği toplantı 15.10.2020 tarihinde gerçekleşti.

 

Toplantı öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Hannover Belediyesi ile telefon ve e-posta yolu ile iletişim kurularak, toplantı gündemi ve paydaşlar belirlendi.

 

Faaliyetin amacı Kırşehir’in özellikle müzik alanında sahip olduğu kültürel değerleri dünyaya tanıtmaktır. Kırşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Hannover Belediyesinin Kültür İşleri sorumluları ile İstanbul Kent Orkestrası Şefi ve AHİKA’nın katıldığı toplantı uzaktan erişim yöntemi ile gerçekleştirildi.

 

3 şehir arasında 2 yıl süreli proje fikirleri geliştirilmiş olup, fikirlerin hayata geçirilmesi için online ve yüz yüze toplantılar devam edecektir.