HABERİ
PAYLAŞ
23
ARALIK
2019
“Engelli Bireylere Özgü At Destekli Aktivitelerin Uygulanmasında Görev Alacak Kişilere Yönelik Eğitimin Sağlanması” Projesi Tamamlandı

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) 2019 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından yürütülen Engelli Bireylere Özgü At Destekli Aktivitelerin Uygulanmasında Görev Alacak Kişilere Yönelik Eğitimin Sağlanması isimli teknik destek projesi başarı ile tamamlandı. 

 

Engelli, psiko-sosyal bozukluğa sahip ve rehabilitasyona ihtiyaç duyan bireyler için at destekli aktiviteler günümüzde tamamlayıcı tedavide tercih edilen yöntemlerden biri olarak kullanılıyor. Bu teknik destek projesi kapsamında ise; at destekli aktivitelerde görev alacak kişilerin bilgi ve beceri düzeylerinin artırılması hedefleniyor.

 

Teorik ve uygulamalı olarak 10 gün boyunca devam eden eğitime, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencileri, Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) personelleri ve bölgedeki sektör çalışanları katıldı.