HABERİ
PAYLAŞ
19
KASIM
2019
Gülağaç'ın Turizm Potansiyelinin ve Yatırım Fırsatlarının Araştırılması Fizibilite Çalıştayı Gerçekleştirildi

Ahiler Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında  Gülağaç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Gülağaç 'ın Turizm Potansiyelinin ve Yatırım Fırsatlarının Araştırılması Fizibilite  Çalışması kapsamında bölgenin yatırım fırsatlarının değerlendirilmesi amacıyla Gülağaç Bakı Gölü Tesislerinde  geniş katılımlı bir çalıştay  gerçekleştirildi.

 

Çalıştaya İlçe Kaymakamı Sayın Elif Nur SAÇAL, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa DOĞAN, Demirci Belediye Başkanı Ramazan BOZLAK, Saratlı Belediye Başkanı Zeki TÜRKER, İlçe Jandarma Komutanı Fatih YERLİKAYA, İlçe Emniyet Amiri Eray YAĞCI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa SONGÜR, Ahiler Kalkınma Ajansı İzleme ve Değerlendirme Birimi uzmanları, kamu kurumları idari amirleri ve okul kurum idarecileri katıldı.

 

Çalıştayın sunumu ve moderatörlüğünü Selçuk Üniversitesi Beyşehir Turizm Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mete SEZGİN gerçekleştirdi. Aynı zamanda; Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr.Ruhan İRİ ve Aksaray Müze Müdürü  Yusuf ALTIN sunumlarını gerçekleştirdiler. Çalıştayda bölgenin turizm potansiyeli hakkında paydaşların görüş ve önerileri dikkate alınırken, benzer özellikler gösteren bölgelerden çeşitli örnekler verildi.