HABERİ
PAYLAŞ
14
OCAK
2020
Kapadokya Bölgesi Destinasyon Gelir Yönetim Sistemi Fizibilite Çalıştayı Gerçekleştirildi

Ahiler Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Fizibilite Destek Programı kapsamında desteklenen Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi tarafından yürütülen Kapadokya Bölgesi Destinasyon Gelir Yönetim Sistemi Fizibilite Projesi kapsamında bölgeye özel destinasyon gelir yönetim sistemi ve fırsatlarının değerlendirilmesi amacıyla NEVÜ Senato Toplantı Salonunda geniş katılımlı bir çalıştay gerçekleştirildi.

 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdoğan Çiçek’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen çalıştaya sektör temsilcileri, proje yürütme ekibi, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri ve Ahiler Kalkınma Ajansı uzmanları katıldı.

 

Gelir yönetim sistemleri ile bölge turizminden elde edilecek gelirin artırılması hedeflenmektedir. Bu kapsamda sektör ihtiyaç ve taleplerinin belirlenmesi ile kurulması muhtemel sistemlerin bölge turizmine entegrasyonu aşamasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu. Çeşitli turizm bölgelerinde gerçekleştirilen iyi uygulama örnekleri incelenerek sektör temsilcilerinin görüşleri doğrultusunda projenin önemli noktaları tartışıldı.