HABERİ
PAYLAŞ
08
OCAK
2020
Müzik Şehri Kırşehir, Anadoju Jet Magazin’de…

Ahiler Kalkınma Ajansı’nın sorumluluk bölgesinde yer alan ve özellikle kültürel değerleriyle dikkat çeken Kırşehir İli Anadoju Jet Magazin ocak sayısında geniş bir şekilde yer buldu.

 

Derginin bu ay yayınlanan sayısında; binlerce yıllık tarihi, köklü gelenekleri ve zengin kültürüyle bozkırın ortasında yükselen önemli bir Anadolu şehri olan ve düşünürler, ozanlar yetiştiren Kırşehir’in, son olarak de müzik alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na kabul edilerek ülkemiz adına önemli bir başarıya imza atması öne çıktı. 

 

Kırşehir’in müzikle yüzyıllardır süren yolculuğunun yanı sıra Abdallık ve bozlak geleneğinin şehre bıraktığı kültürel mirası da göz önünde bulunduran UNESCO, şehri müzik alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dâhil etti. Ahiler Kalkınma Ajansı, Kırşehir Belediyesi ve ilgili kurum ve kuruluşların ortak çalışmalarıyla yürütülen süreç Ekim ayında başarıyla sonuçlandı. Böylece Kırşehir müzik alanında Yaratıcı Şehirler Ağı’na dahil olan ilk şehir oldu.

 

Derginin bu sayısında; bu başarının dışında Kırşehir’in Seyfe Gölü, Hirfanlı Barajı, Cacabey Cami, Kalehöyük, Japon Bahçesi gibi tarihi ve doğal zenginlikleri de okurlara aktarıldı.

 

Dergiye ulaşmak için tıklayınız.